Ayak bakımı

Her Türlü ayak probemlerinizdeki sorunlarınızı, ve çarelerini bulmanız adına  bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Çareler aramakla bulunur.

Diyabetik ayaklar, tırnak batması, nasır, mantarlı tırnakların bakımı ve tedavi şekilleri:

Diyabetiklerde ayak bakımı önemlidir. Diabet ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Çünkü diyabet hastalarının ayaklarında ortaya çıkan sorunlar, dikkate alınmadığında çok küçük bile olsalar ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Diyabetik ayaklarda, dolaşım bozukluğundan dolayı his kaybı oluşabilmektedir. Cilt ince ve hassas olup, ancak hastalar acıyı hissetmekte zorlanmakta, ya da hiç hissetmemektedirler. Bu nedenle de diyabetlilerin ayaklarına kesici makas, pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan, özel cihazlar ve diyabet hastalarına özel tasarlanan makaslar ile bakım yapılmaktadır. Cildi besleyen özel ayak ürünleri tavsiye edilmektedir.

Batık Tırnak Bakımı

Tırnak batıkları cerrahi müdahale gerektirmeden giderilmektedir. 3TO adı verilen tel sistemi ile tırnağın cerrahi olarak çekilmesine gerek kalmamakta ve tırnağın tekrar batması engellenmektedir.

3TO TEL SİSTEMİ
Batık Tırnak Bakımında Yenilik

Batık tırnakların çekilmeden kurtarılması, olası tırnak batmalarının önlenmesi 3TO TEL SİSTEMİ ile artık mümkün.

3TO-TEL SİSTEMİ ® nedir ve ne için kullanılır?

3TO TEL SİSTEMİ ® aynı diş çengeli gibi, ayak ve el tırnakları için, tırnak deformelerini düzeltici bir teldir.

3TO TEL SİSTEMİ ® nin kullanıldığı durumlar:

* Etin içerisine batmış tırnakların kurtarılmasında,
Tırnak ağzının enfeksiyon kapması durumunda da uygulanabilir.
Gerekli hallerde uzman bir hekim ile birlikte çalışılır.
* İçeriye doğru çok kıvrılmış tırnaklarda,
* Etin içersine hafifçe batmış tırnaklarda önlem olarak

3TO TEL SİSTEMİ ® nasıl çalışır?

Uçlarında kancacıklar olan iki çok ince yaylı çelik teller, tırnak kenarlarının alt kısmına dikkatlice yerleştirilerek, bir halka ile birbirine bağlanır.
Böylece tırnak kenarları, enfeksiyonlu tırnak ağzından kaldırılarak, öne doğru çekilir.
3TO TEL SİSTEMİ ® şikâyetlerin çabucak azalmasını sağlar.

Avantajları

* Hassas Bakım : Tel takılırken hemen hemen hiç bir şey hissetmezsiniz.
* Hızlı Rahatlama : Tırnak ve deri bölgesinin yükünü hafifleterek ayak parmağındaki acıyı hızlı bir şekilde ortadan kaldırır rahatlama sağlar.
* Ayakkabıların içersinde herhangi bir engel teşkil etmez.
* Spor ve iş hayatında kısıtlama getirmez
* Uzun vadeli iyileşme : Tırnağın doğal uzamasını destekleme ile iyileşme sağlar, hemen hemen problemin tekrarını ortadan kaldırır
* Ameliyata (tırnak çekilmesine) en iyi alternatiftir: Özellikle şeker hastaları için çok avantajlıdır.
* Mükemmel uyum şekli sayesinde tırnakların şekline göre bireysel uyum sağlar.

3TO TEL SİSTEMİ ® ni nerede bulabilirim?

3TO TEL SİSTEMİ ® ile tedavi ve uygulama ancak bu konuda özel olarak eğitim almış uzmanlar tarafından yapılabilir. Bu da etin içersine kaynaşmış olan tırnakların ve yuvarlak tırnakların Tel tedavisinin profesyonelce ve bilinçli yapıldığını garanti eder.

Kalınlaşmış Tırnaklara Çözüm

Tırnak ağrısız, acısız ve kanamasız inceltilmektedir. Gerekiyorsa jel sistemi uygulanmaktadır. Jel sistemi tırnak yatağının düzeltilmesi gerektiğinde uygulanmaktadır. Jel sistemi ile mantar tırnaklarda sıvı emilimi engellendiği için tedavi süreci kısalmaktadır

Nasır Bakımı

Nasırın neden olduğu baskı tespit edilmektedir. Nasır tabakalar cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar oluşması engellenmektedir.Özellikle ayak tabanında, yere basmakla oluşan basınç dağılımı ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşmelerde, önce sert tabakalar ağrısız acısız cihaz yardımı ile temizlenmektedir. Tekrar oluşmasını engellemek için baskı giderici destek malzemesi uygulanmaktadır. Ciltteki ölü tabakalar temizlenir, cild tipine uygun ürünler kullandırılmaktadır. DüPlantar ağrıları hafifletme, Hallux Valgus ve Quintus Varus bölgelerinde sürtünmeden dolayı oluşan sızıları dindirme, Pulpear nasır ve diğer nasır oluşumları, su toplaması, vuruklar gibi ayaklarda ortaya çıkan diğer sorunları önleme ve gidermeye yönelik destek malzemelerinin uygulanması.zenli bakım ile ciltteki ölü tabakalar giderilmektedir.

Deforme olmuş, mantarlı tırnakların bakımı

Deformasyona uğramış, darbe sonucu ya da farklı nedenlerle şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmektedir. Tırmaklardaki deformasyonlar düzeltiliyor.

Mantarlı ve deformasyona uğramış tırnakların tedavisi

Mantar tırnak oluşumlarında ise tırnak ağrısız, acısız ve kanamasız inceltilmektedir. Jel sistemi tırnak yatağının düzeltilmesi gerektiğinde uygulanmaktadır. Jel sistemi ile mantar tırnaklarda sıvı emilimi engellendiği için tedavi süreci kısalmaktadır.

Ayaklarımızı rahatlatıcı destekler

Plantar ağrıları hafifletme, Hallux Valgus ve Quintus Varus bölgelerinde sürtünmeden dolayı oluşan sızıları dindirme, Pulpear nasır ve diğer nasır oluşumları, su toplaması, vuruklar gibi ayaklarda ortaya çıkan diğer sorunları önleme ve gidermeye yönelik destek malzemelerinin uygulanması.

Bu tedavileri yapan merkezler var.

Alıntı

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir