Cildi Onarmanın Şimdi Tam Zamanı…

Şimdi Cildi Onarma Zamanı…

Cildin üst, orta ve derin katmanlarındaki hasar görmüş dokular, güzelliği bozan faktörlerin başında geliyor. Ama artık tüm bu katmanlara etki eden, kısa süreli, güçlü bir cilt onarım sistemi var: Face Regeneration System

Ota Poliklinik ve Ota Tıp Merkezi uzman hekimlerinin uyguladığı bu gelişmiş yöntemle cilt genç, taze, gergin, parlak, güzel ve sağlıklı görünüyor. Konuyla ilgili merak edilenleri, merkezin uzmanlarından öğrendik…

Face Regeneration System yeni bir uygulama. Medikal estetikve tıp dünyasının üç güçlü yöntemi; dermabrazyon-fraksiyonel lazermezolift uygulamalarını ve çinko desteğini bir arada kullanıyor. Sistemin en belirgin farkı; 3-4 hafta eve kapanarak sağlayacağınız sonuçları sosyal hayatınızdan kopmadan çok daha kısa sürede elde etmenizi sağlaması. Üç sistemi farklı dönemlerde uygulamanın getireceği ekonomik yükü hafifletmesi de sistemin bir başka avantajı.

Face Regeneration System’in hedefi yıpranmış, matlaşmış, kırışmış veya sivilce-akne-yanık-ameliyat izi taşıyan cildi gençleştirmek, pürüzsüz hale getirmek ve taze doku üretimini tetikleyerek derinin kendini yenilemesini sağlamak. Bu metot, 10-15 seanslık cilt yenileme sistemlerinden sıkılan, sonucu bir an önce görmek isteyen kişileri memnun edecek süratte etki sağlıyor.

Uygulama çinko kürü ile destekleniyor. Çinko, ciltteki tahrişi hafifletiyor, böylece sosyal hayattan geri kalmamanızı sağlıyor. Ota Poliklinik ve Tıp Merkezi dermatologları, Face Regeneration System’e başvuran adayları önce allerji ve tolerans testine tabi tutuyor. Sonuçlar, sistemi ‘kişiye özel’ kılacak tedavinin oluşturulmasını sağlıyor. “Üç adımda mükemmellik” Face Regeneration System’de uygulanması gereken üç adım var.

1. ADIM; MİKRO DERMABRAZYON TEDAVİSİ

Bu işlemde, cilt yüzeyine püskürtülen mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapar, ölü hücreler ve deri artıkları, cihazın vakum sistemi tarafından emilir. İşlem sırasında cilt yüzeyinde kan dolaşımı artar, hücre yenilenmesi hızlanır. Sonuçta alttan canlı, taze, pürüzsüz, sağlıklı doku ortaya çıkar. Cilt canlanır, nem dengesi düzelir, genişlemiş gözenekler sıkışır.

2. ADIM; FRAKSİYONEL LAZER TEDAVİSİ

Kırışıklık ve mimik çizgileri tedavisinde en etkili sistemlerden biri, ‘fraxel lazer’dir. Bu yöntem, ciltte herhangi bir deformasyon söz konusu olduğunda kendini iyileştirme özelliğine dayanarak çalışır. Lazer sayesinde, cildi iyileştiren kollajen adlı maddeyi tetikler. Anti-aging uygulamasında devrim niteliği taşıyan bu işlem sonrası cildimiz parlak, yumuşak ve taze bir görünüm kazanır. Derin izler yüzeyselleşir, ciltteki renk ve ton farkları azalır.

3. ADIM; MEZOLİFTİNG

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte, el sırtlarında oluşan yaşlanma etkileri giderilir. Ayrıca sigara ve alkolden zarar gören cilt tedavi edilebilir. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalarak yıpranmış ve bakımsız hale gelmiş ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde, kuruluk veya sarkmadan yakınanlarda iyileştirici etkisi çok belirgindir. Ayrıca mezolift düzenli uygulanırsa, ciltte yıpranma etkileri başlamadan, kırışıklık ve çizgiler oluşmadan gençlik, canlılık kazandırır.

‘Cildin dokusu iyileştiriliyor’

Sistemle ilgili sorularımızı Ota Poliklinik Yönetici Hekimi Uzman Dr. Tülay Türksoy Akvardar yanıtladı.

Bu onarım sistemini neden ‘üç boyutlu’ diye tanımlıyorsunuz?

Cildin üst, orta, derin katmanlarına ulaşarak tedavi ediyoruz. İşlem sırasında cildin tüm katmanlarındaki sorunlar, onarılarak gideriliyor. Bu yüzden tedaviyi ‘üç boyutlu’ olarak adlandırıyoruz.

Kırışıklık için botoks ve yüz germe, çökmelere de dolgu malzemesi uygulanıyor. Ama hiç biri cildin mevcut dokusunu değiştiremiyor. Face Regeneration System cilt dokusunu mu iyileştiriyor?

Botoks ve dolgu, medikal estetikte geçici çözümler sunar. Bizim amacımız, sorunlu dokuyu iyileştirerek kalıcı çözümler elde etmek. Face Regeneration System yıpranan dokuyu iyileştirerek çözüm sunuyor.

Bu adımların her biri uygulanmalı mı? Sırası bu şekilde mi olmalı?

Hastalar, önce dermatologlar tarafından muayene ediliyor ve uygun olan tedavi programı oluşturuluyor. Face Regeneration System’de bu tedavilerin her adımı sırayla yapılıyor. Bunun amacı, başarı oranını en üst seviye çekmek.

Bu yöntemle sosyal hayattan ne kadar uzak kalacağız?

Face Regeneration System sosyal hayattan uzaklaştıran bir uygulama değil. Tedaviye eklenen çinko maskesi, işlem sonrası cildin vereceği tepkileri en aza indiriyor. Oluşabilecek kızarıklık, soyulma gibi etkileri kısa sürede tedavi ediyor.

Yöntemi tekrarlamak gerekiyor mu?

Bu, kişinin cilt sorunu ile ilgili. Sadece canlanma, tazelenme isteyenlerde üç adımı uygulamaya gerek yok. Adımlardan biri de uygulanabilir.

Tedavi sürerken nelere dikkat edilmeli?

Bittikten sonra da koruma amaçlı neler önerirsiniz? Tedavi sürerken ciddi önlemler alarak yaşantınızda değişiklik yapmanıza gerek yok. İşlemin yapıldığı gün ve bir sonraki gün, kese gibi cildi soyacak aktiviteler yasakGüneşışınlarına karşı da mutlaka cildi korumak gerek.

Posta

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir