‘Hamilelik’ Kategorisi

Bir Hamileye Sorulmaması ve Söylenmemesi Gerekenler…

Planlı mıydı? Fark eder mi? Yani gerçekten… yapmışız işte

Hamilelikte Tavuk Yiyen Kadının Bebeği Daha Uslu Oluyor…

 Tavuk yiyen kadının bebeği daha uslu oluyor…

Hamilelikte Bel Ağrısı…

Hamilelikte sık rastlanan bir sorun: bel ağrısı Hamilelik döneminde anne adaylarının en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan biri de

Hamile Kadınlar İçin Moda

Hamile kadınlarda moda…

Hamilelik…

Anne adaylarının yaşadığı sorunlara pratik çözümler Bulantı ve kusma Bulantı ve kusma, hamilelik döneminde ortaya çıkan, en sık yaşanan şikayetler arasında yer alır. Tüm hamileliklerin yaklaşık yüzde 80’inde görülen bu durumun nedeni tam olarak bilinmiyor.

Doğum sonrası diyet yapmadan kilo verme

Alınan kilolar, doğum sonrasında ne kadar sürede verilebilir? Hamilelikte alınan ortalama 12-15 kilonun, 6-7 kilosu doğum sırasında atılır. En çok 5-6 kilo fazlanız kalır. Bu kiloları vermek için en az 9 ay zamanınız var. Eğer dengeli besleniyorsanız, tatlı besinlerden uzak duruyorsanız ve karbonhidrat alımınıza dikkat ediyorsanız; katı bir rejim listesine gerek yoktur.

Hamilelikte Egzersiz

Egzersiz yapmak doğum sırasında kullanacağınız kaslarınızı güçlendirip forma sokabilir. “Hamilelik sırasında egzersiz yapmalı mısınız? Pratik olarak kural, eğer her şey düzgün gidiyorsa, hamile olmadan önce yapmakta olduğunuz hemen her egzersizi yapabilirsiniz. Ve eğer egzersiz yapmamışsanız, şimdi başlamanın tam zamanıdır. Egzersiz doğum sırasında kullanacak olduğunuz bazı kasları kuvvetlendirir ve elastikiyet kazandırır.