Saç Ekimi Boğaziçi Tıp Merkezi…

Saç dökülmesi, modern çağ insanının önemli sorunlarından birisidir. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi genetik faktörlere bağlıdır. Saç dökülmesi estetik kaygılara, psikolojik sorunlara ve kendine güven eksikliğine neden olabilmektedir.

Ülkemizde, çoğu alanda olduğu gibi medikal ve cerrahi estetikte ve saç ekiminde de etik dışı ve yasalara aykırı uyguluara maalesef sıkça rastlanılmaktadır. Saç ekimi ciddi bir iştir. Yasalarımıza göre saç ekimi plastik cerrahlar tarafından, ameliyathane koşullarında, cerrahi merkezlerde yapılmalıdır.

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ medikal ve cerrahi estetik alanında ve saç ekimi konusunda plastik cerrahlardan oluşan uzman kadrosuyla, yasal, güvenilir ortamıyla hizmetinizdedir. Boğaziçi Tıp Merkezi’nde 15’i uzman doktor, 20’si sağlık ve teknik görevli olmak üzere 45 kişilik bir ekip görev yapmaktadır.

SAÇ EKİMİ CERRAHİ BİR İŞLEM OLUP, HASTANE VE CERRAHİ TIP MERKEZLERİNDE AMELİYATHANE ORTAMINDA PLASTİK CERRAHİ EKİBİ TARAFINDAN YAPILMASI KANUNİ BİR MECBURİYETTİR.
İNTERNETTE, APARTMAN DAİRESİNDE HATTA VİLLALARDA GÜZELLİK/SAÇ EKİM MERKEZİ TANIMINI KULLANAN SAÇ EKİMİ PAZARLAMACILARININ, DOKTOR OLMADIĞI HALDE TV KANALLARINA ÇIKARAK SAÇ EKİMİ KONUSUNDA AHKAM KESEN BEZİRGANLARIN KILAVUZLUĞUNDA, SAĞLIĞINIZ TEHLİKEYE DÜŞEBİLİR VE KOMİSYONCU BEDELİ ÖDEYEREK GEREKSİZ, FAHİŞ HARCAMA YAPMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. TAKDİR BİLGİ,AKIL VE ZEKA SAHİPLERİNİNDİR.

SAÇ EKİMİNDE KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

Modern tıbbın son zamanlardaki en büyük yeniliği, kök hücre ve growth faktör çalışmalarıdır. Değişik ülkelerde bilim adamlarının kendi uzmanlıkları ile ilgili kök hücre uygulamalarının fayda ve risklerini incelemeye devam etmektedirler.

Kişinin kendi kanından değişik yöntemlerle purifiye ve konsantre edilerek elde edilen hücre kokteyli, saç ekimi için hazırlanan foliküllere ilave edilmekte ve yapılan araştırmalar saç ekimi sonuçlarının çok daha iyi olduğunu göstermiştir.

Saç ekimi konusunda, şu anda invaziv sayılmayan periferik,otolog kandan elde edilen platilet,plazma,growth faktör çalışmaları son yıllarda uygulanmakta olup, saç ekimi sonuçlarını anlamlı şekilde iyileştirdiği gözlemlenmektedir.

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ SAÇ EKİMİ ÜNİTESİ’nde, Uluslararası birçok merkezle eş zamanlı olarak kök hücre ve growth faktör çalışmaları başlatılmıştır.

Kaynak Zaman Gazetesi

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir