Bebeklerin Hoşlanacağı Oyuncaklar Yapın

Araba gezilerine çıkıldığında, doktor ziyaretlerinde, restoranlara gidildiğinde – bebeğinizin bir değişikliğe ihtiyacı olduğu her zaman – yanınıza almak için duyuları uyarıcı oyun eşyaları ile dolu bir çanta hazırlayın.

Bebekler duyusal olarak öğrenirler. Onların bilinçliliği ve dünyayı anlayışı, bütün duyularının uyarılması ile gelişir.

Gerekli zaman

20′

Yaş aralığı

6 ay +

1. Adım

Duyuları bazı veya bütün bu alanlarda uyaracak – görme, duyma, dokunma, koku alma – oyuncakları bir araya toplayın.olabildiğince hayal gücünüzü çalıştırın.

2. Adım

Görme – kırılmaz plastik bir ayna (bak, göremiyor musun? O benim! Oyunu) küçük bir prizma veya CD ki gök kuşakları yapabilesiniz, çocuğunuzun ışığı takip edebilmesi için küçük bir fener, plastik zarfı içinde bir aile fotoğrafı (lütfen resim eğlencesi oyunumuza bakın) bir parmak kuklası (lütfen parmak kuklası oyunumuza bakın) ve eşyaları saklamak veya hemen bir çorap kukla yapabilmek için bir çorap.

3. Adım

Ses – birkaç adet içlerinde pirinç, fasulye tanesi, bir bozuk para ve hatta su olan film kutuları (tepelerinin sıkıca yapıştırıldığından veya teyp ile tutuşturulduğundan emin olunuz. Anahtarlık üzerinde nalbur dükkanından alınmış bir set boş anahtar; küçük bir kurulan müzikli oyuncak ve sisin bebeğinize en sevdiği şarkıları söylediğiniz bir teyp.

4. Adım

Dokunma – farklı dokulara sahip 15-cm lik kumaş kareleri, nazik bir şekilde içeride esinti yaratacak kağıttan el yelpazesi, yatıştırıcı bir masaj için natürel bebek yağı, bir rulo teyp, birkaç tane emniyetli bir şekilde düğüm atılmış bebek çorabı, her birinin dokunulacak veya kavranacak bir şeyi tutuyor olması lazım bir selofan kaplama kağıdı ve bir parça yağ geçirmeyen kağıt

5. Adım

Koku – mesela nane, lavanta, veya gül yaprakları gibi kurutulmuş otlar ve çiçekler ile dolu tek tek kumaş torbalar, bu torbaların sıkıca dikilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca bir veya iki tane taze çiçek getirin – veya bahçeden bazı otlar.

Gereksinimler

# Bez çanta
# Duyusal hazine

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir