Genç Görünmenin 7 Pratik Yolu

Yaşı kaç olursa olsun her kadın, daha genç görünmek ister… Harper’s Bazaar dergisi, tepeden tırnağa daha genç görünmek için 7 etkili yöntemi sayfalarına taşıdı…


YUMUŞAK GÖZ KALEMİ KULLANIN
Göz kaleminin yumuşak dokusu gözlerin çok daha büyük görünmesini sağlar. Düşük göz kapaklarını yukarıya doğru kaldırmak için çizginin dış köşelerini kulak çubuğu kullanarak dağıtın.

AÇIK RENK RUJ
Yaşlandıkça dudaklar dolgunluğunu kaybeder. Rujun dudaklarınızda keskin bir hat yaratmaması için dudak rengi ruj tercih edin.

GÖZ ALTINA YAĞSIZ KAPATICI
Birçok kapatıcı, kırışıklıkların içine dolarak çizgilerin belirginleşmesine neden olur. Maksimum kapatıcılık için yağsız ürünleri tercih edin.

NEMLENDİRMEK İÇİN ZEYTİNYAĞI
Sızma zeytinyağı, harika bir nemlendiricidir. Eğer cildiniz kuruysa, yatmadan önce yüzünüze ince bir tabaka zeytinyağı sürün.

ELLERE YÜZ KREMİ VE VAZELİN
Yüzünüze sürdüğünüz retinol’lü kremden ellerinize de sürün. Kremin iyice nüfuz etmesini bekleyin, ardından vazelin uygulayın. Maksimum fayda için pamuklu eldivenlerle yatağa girin.

ŞEFTALİ TONU ALLIK TERCİH EDİN
Sıcak pembeler, açık şeftali tonları ve bronz rengi allıkları tercih edin. Bu renkler, yüzünüzün geri kalanıyla daha az kontrast yaratır ve daha genç görünmenizi sağlarlar.

AYAKLARA VAZELİN
Ayaklarınıza salisilik asit içeren bir krem ve bir parça vazelin sürün. Bu kombinasyon, ayaklarınızın yumuşacık olmasını sağlar, nasırları ve sertleşmiş deriyi kontrol altında tutar.

Günaydın

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir