Serotonin Mutluluk Dağıtıyor…

Serotonin mutluluk dağıtıyor!

İsmini mutluluk hormonu Serotonin’den alan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Işık Akgöl tarafından kurulan Serotonin Mutluluk Akademisi beden, ruh ve zihin üçlüsünü besleyerek mutlu olma sanatını öğretiyor.

Serotonin Mutluluk Akademisi beden, zihin, ruhun  güçlü ve uyum içinde olacağı bir yaşamı kurgulayabilmek için ilham veren bir merkez olarak 2010  yılından beri hizmet veriyor.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Işık Akgöl tarafından kurulan Serotonin Mutluluk Akademisi’nin mottosu ‘bedenini hisset, ruhuna dokun, zihnini keşfet”.  Dr. Işık Akgöl merkezin misyonunu şöyle özetliyor: “Hayattaki asıl işimiz mutlu olmak ve biz bunun bir seçim olduğuna yürekten inanıyoruz. Biliyorum ki yakın bir gelecekte Serotonin hayatın özüne dokunabilen ‘arı-duru-öz’ büyük bir grup olacak.”

Bu amaçla yola çıkan Serotonin Mutluluk Akademisi, bütünsellik ve sürdürülebilirlik değerleri ile seçilmiş pek çok egzersiz ve çalışmayı çatısı altında topluyor. Pilatesten yogaya, tai chi’den germeye, felsefe ve psikoloji seminerlerinden bireysel danışma ve koçluğa, sinema-yazı-kitap kulüplerinden tango ve doğaçlama dansa uzanan çalışmalar, mutlu olmayı seçenleri bekliyor. Tüm eğitimlerin konusunda uzmanlar tarafından verildiği Serotonin Mutluluk Akademisi, gerçek bir ‘welness center’ özelliği taşıyor.

Yıllardır beden sağlığı için çalışan Dr.Işık Akgöl, bu süreçte, bedensel sorunları kronik seyreden kişilerin, zihinsel ve ruhsal açmazları olduğuna ve bu kişilerde tedavilere çok iyi cevap alınamadığına tanık olmuş. Gerçek sağlık ve mutluluğun ancak ‘beden-zihin-ruh’ üçlemesinin formda ve uyum içinde olmasıyla yaşanabileceğinden yola çıkmış. Bu üç konudaki egzersizleri aynı çatı altında toplayacak bir merkez tasarlayıp  Çiftehavuzlar’da hayalini hayata geçirmiş.
Dr.Işık Akgöl kimdir
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun oldu. 1993’te Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı oldu ve PTR Center Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kurdu. Çalışmalarını ağırlıklı olarak ortopedik ve sportif rehabilitasyon alanında sürdürüyor. Hastalarının sorunlarına geniş açıdan ve bütünsel bakma yaklaşımı onu “Serotonin”i kurma noktasına  kadar taşıdı. Halen kendi kişisel gelişim yolculuğuna devam ediyor. Hobi olarak tenis, felsefe, psikoloji, tango ve fotoğraf ile ilgilenmekte.
Serotonin : Cemil Topuzlu Cd. No:44 Çiftehavuzlar/İstanbul
Tel: 0216 357 4142 www.serotonin.com.tr

Milliyet

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir