Kadınlar Ne İsterler?

Kadınlar ne ister?

Toplum içerisinde erkeklere ve kadınlara farklı roller yüklendiği aşikar. Kadınlar ailenin toparlayıcı ve bir arada tutucu özelliğini yüklenirken, erkekler de koruyucu ve kollayıcı mizaçlarıyla mutlu bir aile hayatını garanti eder. Ancak bazen gerek yaşamkoşulları gerekse kişilikle alakalı durumlarda yaşanan sorunlar söz konusu olabilir. İşte bu gibi durumlarda bilmeniz gereken püf noktaları!

Eğer eşinize verdiğiniz değeri göstermek istiyorsanız lider ruhlu olmanız gerekir. Kadınların çoğu durumu abartabilecek ve kuruntu yapabilecek bazı negatif özelliklere sahiptir. Bir sorun olduğunda gerekli şekilde yönlendirmeyi yaptığınız takdirde karşınızdaki da içi rahat bir şekilde ilişkiye devam edebilecektir. Unutmayın ki toplumda asla sorunlara uzaktan bakarak başkalarının çözmesini bekleyen kişiler takdir görmez.

Unutmayın, öfkesini kontrol edebilen bir erkek koca bir şehri fethedecek fiziksel güce sahip erkekten çok daha güçlü ve etkileyicidir. İnsanların sinir ve öfke anında fazla düşünmeden ve dolayısıyla gerçekte düşündükleri ya da hissettiklerini söylediği her zaman savunulmuştur. Öfkesini kontrol edemeyen biri ister kadın ister erkek olsun o ilişkiye zarar verir. Patronunuzla aranızdaki ilişkiyi düşünün. Patronunuza karşı sorumluluklarınızı nasıl yerine getiriyorsanız ve onun da size karşı sakin davranmasını temenni ediyorsanız, aynı stratejiyi ilişkinizde de uygulayın. Yoksa işinizi kaybedeceğiniz gibi eşinizi de kaybedebilirsiniz.

Adam gibi adam olmak” deyimi maço bir erkek olacağınız anlamına gelmiyor. Aslında kararlı, güçlü, kendine güveni olan, yüksek ahlak değerlerine sahip, disiplinli, dürüst ve düşünceli biri olmanız gerektiğini ima ediyor. Elbette bir ilişkideki tüm yükü sizin omuzlarınıza yüklemiyoruz. Ancak anaç tabiatı gereği kadınlara karşı bir adım attığınızda ve onu anladığınızı gösterdiğinizde emin olun sizden çok daha fazlasını yapmaya özen gösterecektir.

Milliyet

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir