Sirke Faydalı mıdır?

Elma sirkesi zayıflamanın yanı sıra pek çok rahatsızlık için kullanılıyor bunlardan bazıları ve sirkenin kullanım şekilleri şöyle belirtilmiş..

Elma Sirkesi vücuttaki yağ alımı ve yakımı üzerine etkilidir. Düzenli kullanım ile zayıflamaya yardımcı olur.

Elma sirkesinde potasyum vardır potasyum kas yapısı kalp ve saç için faydalıdır. Parlak saçlar için hem tonik olarak dışarıdan hem de içilecek olarak içeriden fayda sağlar.

Elma sirkesi kan basıncını düzenler

Elma Sirkesi ve sıcak su karşımı ayak mantarları için faydalıdır. 2 aylık düzenli kürler rahatsızlığı giderir

Gastrit, reflü kötü nefes kokusu gibi rahatsızlıklar için yemekten önce 1 kaşık sirke ve 1 bardak su karışımı faydalı olur.

Soğan suyu ve elma sirkesi karışımı yaşlılık lekeleri üzerinde düzenli kulanımla pahalı losyonların etkisini gösterir.

Saç biti ve sirkenin temizlenmesinde faydalıdır.

Huzursuz bacak sendromuna karşı kaşıntı azaltıcı etkisi vardır sprey şişesine su ve sirke karışı eklenir ve özellikle geceleri bacaklara bu karışım sıkılır.

Yanmalı idrar içinde düzenli kullanılan su ve sirke karışımı fayda sağlar.

Elma sirkesi emdirilmiş ekmek parçası nasır üzerine sarılır ve bu şekilde sabaha kadar bekletilir yumuşamasına yardımcı olur.

Varis için elma sirkesi ve ılık su karışımı ile ıslatılmış havlu bacağa sarılır kan akışı üzerinde faydalı olacağı gibi yapılan günlük masajla rahatsızlığı da azaltır.

Kaşıntılı ve kuru dipli saçlar için şampuandan önce elma sirkesi ve su ile saçlı deriye masaj yapılır.

Elma sirkesinin hayvalara da çeşitli etkileri vardır kedi ve köpeklerinizin parlak tüylü olması için kulanabilirsiniz sirke ve su karışımı ile ıslatılan tüyler fırçalanınca bakımlı ve parlak olur. Bunun dışında rahatsız edici sivrisinekler odaya konulan bir kase elma sirkesine bayılır ve hepsi sirkenin başına üşüşür ve bir daha ayrılmazlar.

Elma sirkesini içmek çok kolay değil tek başına içmek söz konusu bile değil ama tadını düzeltmek amacı ile meyve suyuna katabilirsiniz. Limon greyfurt suyu ile tadının daha az belirgin olduğu bir gerçek bir kaşık bal da tadını düzeltebiliyor. Bal yoksa bir çay kaşığı pekmezde faydalı olur ama balın özellikle boğaz rahatsızlıkları için faydalı olduğu yazılıyor.

Zayıflama amacıyla içilecekse yemekten an az 10 dakika önce  ki en iyisi 1 saat önce günde en az iki kez bir bardak su veya papatya çayı veya  meyve suyu ( greyfurt limon) içinde 1 kaşık sirke şeklinde olabilir.

Kaynaklar earthclinic diagnose amazinggreentea ehow

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir