Brokoli Çorbası…

Bu yeşil çorba, hamilelik dönemindeki kadınlar için gerçekten ilgi çekicidir. Çünkü içerdiği B9 vitamini, fetüsün beyinsel gelişimi için önem taşır; hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu tarif, kan pıhtılaşması için gerekli olan K vitamininden büyük ölçüde yararlanmanızı sağlar.

Malzemeler
500 gr. brokoli
1/2 adet soğan
30 gr. havuç
2 diş sarımsak
40 gr. kereviz sapı
30 gr. havuç
800 ml. tavuk suyu veya bulyon
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz ve karabiber
Adım Adım Yapılışı

1. Hazırlanışı
Soğan ve sarımsağı soyup yemeklik doğrayın. NutriCook tenceresine zeytinyağını koyun, ısınınca soğan ve sarımsağı pembeleşinceye kadar kavurun. Kereviz sapını doğrayıp tencereye ekleyin. Tavuk suyunu ilave edip tuz ve karabiber ile tatlandırın.
Brokoliyi çiçek çiçek ayırın. Havuçların kabuklarını kazıyıp dilimleyin. Her ikisini de NutriCook’un buhar sepetine koyun. Buhar sepetini tencereye yerleştirin ve Nutricook’un kapağını kapatın.

2. Pişirme: NutriCook yanınızda!
Akıllı kontrol saatini 5 dakikaya ayarlayın. 1. programı seçin. Buhar çıkışı gerçekleştiğinde ateşi kısın, böylece geri sayım başlamış olur. İşaret belirdiğinde ateşi kapatın ve program seçiciyi buhar konumuna getirin. Böylece düşük basınçta buharlı pişirme otomatik olarak başlar.

05:00 + 04:00

3. Servise hazırlık
Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra, NutriCook’un kapağını açın. Brokoli ve havuçları sepetten alıp tencereye ilave edin. Blender’den geçirip sıcak olarak servis yapın.

Milliyet

Yazar: EK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir